Wakacje, wakacje i po wakacjach

Wakacje się kończą, więc czas na małe podsumowanie. Niewątpliwie najważniejszym punktem był wyjazd do Chorwacji. Cała rodzina spędziła 2 tygodnie w Makarskiej, gdzie z pewnością udało nam się wygrzać, opalić i nacieszyć śródziemnomorskim klimatem. Na szczęście zadowoleni jesteśmy zarówno my (rodzice) jak i nasze maluchy 🙂

Mała rada, jeżeli chcecie jechać do Dubrownika lub w jego okolice kilka miesięcy wcześniej pamiętajcie o wyrobieniu paszportu. Mimo, że Chorwacja jest w Unii Europejskiej, żeby dojechać do całkiem południowej części kraju musimy przejechać także przez Bośnię i Hercegowinę, gdzie niestety na granicy będą chcieli od nas paszport. Początkowo mieliśmy taki plan, ale za późno zabrałam się za ich wyrobienie i nie zdążyłabym przed urlopem. Pojechaliśmy więc do Makarskiej i również jestem strasznie zadowolona. Co prawda ilość turystów jest tam przerażająca, ale przynajmniej nie ma problemu ze znalezieniem nowych znajomych także z Polski. Przed wyjazdem naturalnie trzeba było zrobić całą masę zakupów i pozałatwiać formalności takie jak chociażby ekuz na Chorwację. Karta na szczęście nie była potrzebna, ale wiadomo, nie warto ryzykować. Zwłaszcza że jej wyrobienie trwało chwilę i jest bezpłatne.

Sylwia i Kamil nie mogą się już doczekać kolejnych wakacji, ale póki co przed nami cały rok. Dla Kamila szczególnie ważny bo już jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Nasz pierworodny rozpocznie naukę i mam nadzieję, że przez te wszystkie lata edukacji nie będzie musiał borykać się z wieloma problemami.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s