Kawa dla dzieci

Ostatnio moja znajoma była przerażona, bo jej mąż pod jej nieobecność w domu zrobił normalną kawę ich ośmioletniemu synkowi. Mały chciał spróbować ulubionej kawy swojego taty, więc ten pozwolił mu skosztować. Jednak Dominikowi kawa z mlekiem i cukrem nie za bardzo posmakowała, więc nie będzie jej pił 😛 Jednak nie rozumiem skrajnej reakcji mojej znajomej – przecież taka jedna normalna kawa Dominikowi na pewno by nie zaszkodziła. Choć jestem zdania, że dzieciaki pić kawy nie powinny.

Kawa ma dobre właściwości, ale również te złe, a poza tym bardzo łatwo się od niej uzależnić. Dzieci nie mają powodu, żeby pić kawę – nie trzeba im podawać małej czarnej przed pójściem do szkoły, ale można im robić do picia kawę zbożową, którą nawet poleca lekarka moich dzieci.

Kawa zbożowa nie zawiera w ogóle kofeiny, więc może być już spożywana przez małe dzieci, które skończyły 3 lata 🙂 Zawiera zdrowy błonnik, inulinę, witaminę B i inne cenne dla organizmu składniki. Możemy ją przygotować przez zalanie wodą i dodanie mleka lub zalanie gorącym mlekiem – taki napój może zastąpić kakao.

Trzeba jednak uważać na to, żeby nie robić dziecku kilku kaw zbożowych dziennie – błonnik jest w porządku, ale w nadmiernych ilościach może też zaszkodzić, zwłaszcza jeśli dziecko lubi jeść jeszcze warzywa i owoce. Wtedy błonnik może spowodować np. wzdęcia, a dla pociechy na pewno nie będzie to przyjemne.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s